Під час виступу на Aspen Security Forum, головній конференції з національної безпеки та зовнішньої політики США, президент України Володимир Зеленський висловив оптимізм стосовно очікуваного прискорення контрнаступу після відносно повільного старту, пишуть CNN.

Зеленський зазначив, що контрнаступ затримали через нестачу боєприпасів та належно підготовлених бійців.

Така затримка надала Росії можливість підготувати оборону, замінувати території. Втім, українські військові просуваються через заміновані території.

«Я б сказав, що ми наближаємося до того моменту, коли відповідні дії можуть набрати обертів, тому що ми вже проходимо деякі місця замінування і розміновуємо ці території», — сказав Зеленський.

Читайте також

  • На лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна продовжуються активні бойові дії між українськими та російськими військами. ЗСУ здійснювали наступальні дії в цих районах, але успіхів наразі не досягли, зазначили в ISW.
  • Натомість російські джерела повідомляли про успішні наступальні дії своїх військ в районі Куп’янська. Зокрема, декілька російських «воєнкорів» казали про атаку неподалік від населеного пункту Синьківка за 8 км від Куп’янська. Повідомлення про це з’явилися в росЗМІ ще 21 липня, після заяв про те, що війська РФ закріпилися на залізничній станції Мовчанове.
  • За думкою командира відділення інструкторів батальйону «Свобода» Володимира Сьоміна, російські військові мають два варіанти розвитку подій на Куп’янському напрямку: Якщо в них вийде і вони прорвуть оборону, тоді далі тиснутимуть на цьому напрямку. Підтягуватимуть свої резерви, щоб пробиватися глибше в українську оборону. Якщо в них не вийде, то вони хоча б триматимуть частину українських резервів на цьому напрямку. Це впливатиме на загальну інтенсивність бойових, навіть на Бахмутському напрямку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!