Останніми днями росіяни стали активніше обстрілювати з артилерії північ фронту в Харківській та Луганській областях, йдеться у звіті британської розвідки.

Спостерігається можливе збільшення активності невеликих підрозділів армії РФ на зазначених ділянках. Однак, важко аналізувати ситуацію через російську дезінформацію.

Активність армії РФ на зазначеній ділянці фронту підкреслює важливість цього регіону для Росії, особливо враховуючи тиск ЗСУ в Запорізькій області.

Західне угруповання військ Росії імовірно намагається повернутися до річки Оскіл з метою створення буферної зони довкола Луганської області.

Лінія Куп’янськ-Сватове-Кремінна, де продовжуються активні бойові дії між українськими та російськими військами / Скриншот з сайту deepstatemap.live

Припускається, що оволодіння цією областю є однією з ключових стратегічних цілей Росії в цьому збройному конфлікті. Цю ж тезу підтверджують і в американському Інституті вивчення війни.

Читайте також

  • На лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна продовжуються активні бойові дії між українськими та російськими військами. ЗСУ здійснювали наступальні дії в цих районах, але успіхів наразі не досягли, зазначили в ISW.
  • Натомість російські джерела повідомляли про успішні наступальні дії своїх військ в районі Куп’янська. Зокрема, декілька російських «воєнкорів» казали про атаку неподалік від населеного пункту Синьківка за 8 км від Куп’янська. Повідомлення про це з’явилися в росЗМІ ще 21 липня, після заяв про те, що війська РФ закріпилися на залізничній станції Мовчанове.
  • Зеленський сподівається, що український контрнаступ «набере темп» після повільного початку.
  • За думкою командира відділення інструкторів батальйону «Свобода» Володимира Сьоміна, російські військові мають два варіанти розвитку подій на Куп’янському напрямку: Якщо в них вийде і вони прорвуть оборону, тоді далі тиснутимуть на цьому напрямку. Підтягуватимуть свої резерви, щоб пробиватися глибше в українську оборону. Якщо в них не вийде, то вони хоча б триматимуть частину українських резервів на цьому напрямку. Це впливатиме на загальну інтенсивність бойових, навіть на Бахмутському напрямку.