Головною ціллю Росії наразі є захоплення сходу України. Зокрема, захоплення решти Луганської області та просування на захід — у східну частину Харківської та північну частину Донецької області, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Карта бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW), 22 липня 2023 року / Зображення: understandingwar.org

На лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна продовжуються активні бойові дії між українськими та російськими військами. ЗСУ здійснювали наступальні дії в цих районах, але успіхів наразі не досягли. зазначили в ISW.

Речник Західного угруповання військ РФ Сергій Зибінський також повідомив про невдалі контратаки українських сил в районі Масютівки та Петропавлівки на Куп’янському напрямку.

Наступальні дії українських військ на Куп’янському напрямку, 22 липня 2023 року / Скриншот з сайту deepstatemap.live

Натомість російські джерела повідомляли про успішні наступальні дії своїх військ в районі Куп’янська.

Зокрема, декілька російських «воєнкорів» казали про атаку неподалік від населеного пункту Синьківка за 8 км від Куп’янська. Повідомлення про це з’явилися в росЗМІ ще 21 липня, після заяв про те, що війська РФ закріпилися на залізничній станції Мовчанове.

Читайте також

  • 23 червня Генштаб ЗСУ повідомив, що війська РФ не полишають своїх спроб прорвати оборону ЗСУ на Куп’янському напрямку.
  • За думкою командира відділення інструкторів батальйону «Свобода» Володимира Сьоміна, російські військові мають два варіанти розвитку подій на Куп’янському напрямку: Якщо в них вийде і вони прорвуть оборону, тоді далі тиснутимуть на цьому напрямку. Підтягуватимуть свої резерви, щоб пробиватися глибше в українську оборону. Якщо в них не вийде, то вони хоча б триматимуть частину українських резервів на цьому напрямку. Це впливатиме на загальну інтенсивність бойових, навіть на Бахмутському напрямку.
  • Українські військові почали використовувати касетні боєприпаси від США проти російських військ на південному сході України. Вони намагаються розбити укріплені позиції армії РФ, які сповільнили літній наступ України.