У компанії намагаються наздогнати OpenAI, творця ChatGPT, у гонитві за комерціалізацією технологій штучного інтелекту.

Зараз Bard можуть тестувати користувачі з США та Великої Британії, які попередньо зареєструвалися у списку очікування. Згодом перелік країн та мов розшириться. Чат-бот був розроблений, щоб надавати відповіді на текстові запитання. Він працюватиме окремо від пошукової системи Google.

«Ви можете використовувати Bard, щоб підвищити свою продуктивність, прискорити свої ідеї та підштовхнути свою цікавість», — зазначають у компанії. 

Bard побудований на основі мовної моделі для діалогових застосунків Google, відомої як LaMDA. Штучний інтелект тренували на текстових даних з усього Інтернету, а також на результатах пошуку Google. Відповідно Bard має меншу ймовірність суперечити самому собі та надавати невірогідну інформацію. 

Як і інші чат-боти, Bard може дати відповідь на запитання або пораду. Наразі компанія тестує його можливості. У Google хочуть отримати відгуки якомога більшої кількості людей, щоб покращити роботу ШІ.

Google анонсувала запуск власного чатбота Bard ще на початку лютого, однак в анонсі ШІ зробив помилку, надавши неправдиву інформацію як результат запиту.

Головний конкурент Bard — ChatGPT. Чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. В основі прототипу лежить мовна модель OpenAI GPT-3.5. Був випущений у листопаді минулого року. Лише за 2 місяці кількість активних користувачів програми перевищила 100 млн, що стало історичним рекордом.

  • 18 лютого 2023 року нейромережа стала офіційно доступною в Україні. У Мінцифри довго працювали над цим рішенням.
  • виробник ШІ-бота Open AI заблокувала українцям доступ до ChatGPT. У компанії це рішення пояснювали небажанням порушувати санкції через те, що певні території країни тимчасово окуповані Росією.
  • 15 березня компанія випустила нову версію штучного інтелекту GPT-4. Вона надійніша, креативніша і здатна обробляти набагато більш нюансовані інструкції, ніж GPT-3.5. Зокрема, вона може працювати із зображенням.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.