Диканський райсуд Полтавської області виніс вирок секретарці Шевченківської селищної ради 16 березня, повідомив Харківський антикорупційний центр.

Журналісти ХАЦ ідентифікували звинувачену в колабораціонізмі. Нею виявилася Шелюг Надія Іванівна. Суд заборонив їй працювати в органах державної та місцевої влади протягом 10 років, без конфіскації майна.

Зустріч колаборантів Шевчекнового, зокрема і Шелюг, з гауляйтером Харківської області Віталієм Ганчевим / Матеріали ХАЦ, anticor-kharkiv.org

Шелюг була не тільки депутаткою, але й секретаркою Шевченківської сільради. Обралася від партії Обралася до ради Шелюг від партії «Блок Світличної Разом!». До цього вона працювала редакторкою радіомовлення громади. Намагалася стати депутаткою Куп’янської райради.

Під час окупації Шевченкового, Надія Шелюг добровільно обійняла посаду «исполняющей обязанности помощника территориального управления Шевченковского территориального управления Временной гражданской администрацией Купянского района» в так званій «военно-гражданской администрации Купянского района». Вона погодилася бути помічницею гауляйтера Шевченкового Андрія Стрижко, який втік до РФ після контрнаступу ЗСУ у вересні.

З початку червня по 6 вересня минулого року Шелюг виконувала такі обов’язки:

  • складання списків мешканців селища для отримання виплат від РФ на суму 10 тисяч рублів,
  • використання цих списків у службовій діяльності,
  • консультування місцевих за соціальними питаннями,
  • видача російської гумдопомоги,
  • проведення робіт серед освітян щодо впевнення їх у співпраці з окупаційною владою.

Шелюг подала до суду заяву, в якій визнала свою вину.

  • Підприємство, що допомагає відновлювати Харків має зв’язки з РФ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.