Місто повертається до політичної мапи світу: одразу троє послів відвідали прифронтовий Харків – до віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук долучилися Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариси Ґаладза-Кронін і Тимчасова повірена у справах Посольства Швеції в Україні Марії Ліндгрен-Салтанова.

Представниці іноземних країн відвідали майдан Свободи, де оглянули Будинок рад. Саме по ньому вранці 1 березня 2022 року окупанти випустили дві ракети «Калібр». Будівля зазнала серйозних руйнувань: у шестиповерховій споруді завалилися перекриття між кількома поверхами.

Посли Великої Британії, Швеції та Канади відвідали Харків / Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа

Зробивши декілька світлин будівлі Харківської ОДА посли пройшлися центральною площею Харкова, зупинилися поруч з Держпромом, залізобетонного 13-поверхового хмарочоса. Власне, фраза «Харків – залізобетон» і стала новим брендом міста.

«Це надзвичайна честь бути тут з вами. Дякуємо, що показали як у вас тут іде життя. І як наша підтримка доречна до ваших потреб. Ми приїхали вперше від початку повномасштабної війни, але хочу, щоб ви знали, що Канада від перших днів війни стояла тут з вами. І ми будемо стояти з вами до самої перемоги», — ділиться своїми емоціями пані Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариси Ґаладза-Кронін.

Посли Великої Британії, Швеції та Канади відвідали Харків / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

З самого початку війни Канада активно допомагає Україні у боротьбі проти агресії. Парламент Канади першим ухвалив законодавчий акт, який дозволяє використовувати заарештовані російські активи на користь України.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій!

Посли Великої Британії, Швеції та Канади відвідали Харків / Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа

Велика Британія є однією з країн, яка надавала підтримку Україні ще до лютого минулого року. Надання танків, бронетехніки та артилерії є лише невеликою частиною того, що ця країна передала Україні під час масштабного вторгнення.

«Ворог хоче, щоб ми втратили підтримку, щоб Захід стомився, щоб ніхто не чув про його звірства проти людяності. Ворог не хоче, щоб світ знав скільки дітей загинуло від його ракет. 50% шкіл зруйновано його ракетами. Що сьогодні не працюють університети й школи – лише онлайн, бо ракета до Харкова летить 40 секунд і ми не встигнемо евакуювати дітей. Ворог хоче, щоб знищений Харків був покаранням за непокору. Щоб Харків назавжди запам’ятав, що таке російський чобіт окупанта», — додає віцепрем’єр-міністерка України Ірини Верещук.

Посли приїхали на відкриття Центру психосоціальної реабілітації. Це — перший такий проєкт в Україні. З перших годин російської інвазії, російського широкомасштабного вторгнення Харків одним із перших взяв на себе удар російської армії. Люди жили в підвалах і продовжують далі перебувати в небезпеці.

Посли Великої Британії, Швеції та Канади відвідали Харків / Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа

Читайте також: У січні 2023 року голова МЗС Німеччини Анналена Бербок з неоголошеним візитом відвідала Харків. Вона стала першою високопоставленою політикинею Заходу, яка відвідала місто, розташоване всього за 40 кілометрів від кордону з Росією.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!