Вчора, 21 березня, у дворі Харківського ЛітМузею пройшов щорічний фестиваль «Читання на драбині». Цьогоріч захід був присвячений загиблому в окупованому Ізюмі письменнику Володимиру Вакуленку. 

Діна Чмуж / Олексій Єрошенко, Gwara Media

На заході представили щоденник загиблого письменника, який привезла Вікторія Амеліна. Вона знайшла його закопаним у дворі будинку Вакуленка. 

«Записи, розміщені на 36 сторінках, містять відомості про перші бої в Ізюмі, як руйнувалося місто від обстрілів, волонтерську діяльність Володимира. Він описував у щоденнику відчай від бомбардувань і страх за життя сина», — розповіла історикиня Тетяна Ігошина.

Щоденник Володимира Вакуленка / Олексій Єрошенко, Gwara Media

«Читання на драбині» — традиційний щорічний поетичний фестиваль у ЛітМузеї, присвячений Всесвітньому дню поезії. Зазвичай у цей день кожен охочий отримує можливість прочитати власні вірші на драбині, яка понад 10 років тому стала символом дійства. 

Виступ Нати Фандоріної / Олексій Єрошенко, Gwara Media

«Ми продовжуємо жити й хочемо створювати події, спілкуватися, слухати поезію. Для нас дуже важливо розвивати власну культуру, такі заходи цінні саме атмосферою — тут панують солідарність, дружба, прихильність, підтримка й віра в нашу перемогу», — розповідає директорка ЛітМузею Тетяна Пилипчук.

Тетяна Пилипчук та Вікторія Амеліна / Олексій Єрошенко, Gwara Media

Цьогоріч на фестивалі декламували вірші Діна Чмуж, Вікторія Амеліна, Ната Фандоріна, Дмитро Клімов, Наталка Маринчак, Іван Сенін, Фрідріх Швальбе та інші. 

Дмитро Клімов / Олексій Єрошенко, Gwara Media

22 і 23 березня з 11:00 до 17:30 всі охочі зможуть подивитися щоденник Володимира Вакуленка та послухати за QR-кодом коментар від співробітниці музею. 

Публіка фестивалю / Олексій Єрошенко, Gwara Media
  • Горище: харківські митці провели благодійний вечір.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.