Фейк. 119 бригада ТрО набирає жінок в батальйон «Білосніжка»

Анна Орманжи - 13 Березня 2024 | 08:27

Систематична російська дезінформаційна риторика про мобілізацію жінок, пенсіонерів та неповнолітніх до лав ЗСУ направлена на дискредитацію ЗСУ та зрив мобілізаційних процесів. У рамках такої дискредитаційної компанії, пропагандисти поширили інформацію, що 119 окрема бригада ТрО набирає в батальйон жінок від 16 до 30 років. Що не так з цією новиною — далі у нашому дослідженні.

Що сталося?

29 лютого російські Telegram-канали почали масово ширити допис про те, що 119 окрема бригада ТрО нібито оголосила набір в жіночий батальйон «Білосніжка» Чернігівської області. Ба більше, стверджується, що в батальйон набирають дівчат у віці від 16 до 30 років, яких будуть використовувати на передових позиціях для «викликання шоку у російських орків». Як доказ новина містить фотографії, на яких у приміщенні з плакатом «ХАБ Волонтерів Активне Суспільство України» присутні молоді жінки у цивільному одязі зі зброєю в руках.

Поширення відбулося в каналах «Шейх Тамир» (архів), «Украина.ру» (архів), «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів), «Я в курсе» (архів), «Осташко! Важное» (архів) та багатьох інших.

Також до поширення долучились російські ЗМІ, в тому числі й орієнтовані на іноземну аудиторію, серед них «ZOV Чернигов» (архів), «EurAsia Daily» (архів), «Pravda EN» (архів) та користувачі в російській соцмережі «ВКонтакте» (архів) та Х (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Зображення опубліковані в пропагандистських пабліках містять у нижній частині напис «Регіональне управління Сил ТРО «Північ», 2024», тому ми розпочали з того, що перевірили офіційні ресурси Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Збройних Сил України.

На Facebook сторінці Регіонального управління ми знайшли ідентичні фотографії, опубліковані в пості (архів) за 26 лютого 2024 року.

Насправді світлини були зроблені під час навчань з основ поводження зі стрілецькою зброєю місцевих мешканців на Чернігівщині військовими інструкторами зі 119 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

«Військовослужбовці Регіонального управління сил ТРО «Північ» ЗСУ навчали основам поводження зі стрілецькою зброєю місцевих мешканців.Так, зокрема на Чернігівщині такою підготовкою займаються військові інструктори зі 119 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Регіонального управління Сил ТРО «Північ» ЗСУ», – йдеться в дописі.

«Основним із наших завдань є підготовка населення до національного спротиву. Здебільшого приходять дівчата і жінки. В цьому нам допомагає  ГО «Активне Суспільство України». З поміж іншого це тактична медицина, правила поводження зі зброєю, інженерна підготовка, заходи безпеки при поводженні із вибуховими речовинами тощо. Ми повинні мати населення, яке максимально підготовлено до будь-яких подій», – розповів начальник служби зв’язків з громадськістю майор Сергій Калініченко.

Інформація про даний захід з навчань місцевих мешканців також була опублікована на офіційній Facebook сторінці (архів) 119 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

Таким чином, пропагандисти для поширення неправдивої інформації про створення жіночого батальйону 119 окремої бригади ТРО ЗСУ, використали оригінальні фотографії одного з заходів навчань місцевих жителів. Який провели військові інструктори зі 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТРО «Північ»ЗСУ сумісно з ГО «Активне Суспільство України».

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.