Фейк. В Одесі мобілізують пенсіонерів

Ігор Сум - 27 Січня 2024 | 14:01

Від початку повномасштабного вторгнення у мережі постійно з’являється різна дезінформація щодо мобілізаційних заходів в Україні. Так, цього разу один з одеських Telegram-каналів поширив допис щодо мобілізації пенсіонерів. Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

17 січня Telegram-канал «Хуевая Одесса» (архів) поширив інформацію про те, що міська влада Одеси нібито оголосила мобілізацію пенсіонерів. На підтвердження своїх слів автор допису наводить світлину, на якій двоє чоловіків несуть людину похилого віку.

«Попався ухилянт!», йдеться у дописі під фото.

Аналіз

Скориставшись сервісом Google зі зворотного пошуку зображень, ми виявили що насправді на даному фото зображено процес евакуації літнього чоловіка в Одесі, внаслідок нічної атаки міста шахедами 17 січня 2024 року.

Світлину оприлюднила Одеська міська рада на своєму офіційному сайті та Telegram-каналі.

Зазначимо, що згідно зі ст. 22 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» під час воєнного стану в Україні мобілізації підлягають громадяни віком від 18 до 60 років (вищий офіцерський склад в запасі — до 65 років). 

Відповідно до ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також, роз’яснень Пенсійного Фонду України, пенсійний вік для чоловіків починається з 60 років, в залежності від кількості страхового стажу. 

Отже, фейкороби скористалися фото, де зображено евакуацію літньої людини внаслідок російської атаки, та надали їй иншого змісту. Насправді чоловіки пенсійного віку в Україні не підлягають мобілізації.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.