Уряди десяти країн опублікували спільну заяву-спростування російської дезінформацію про розробку біологічної зброї у секретних лабораторіях.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП.

США, Вірменія, Грузія, Ірак, Йорданія, Ліберія, Філіппіни, Сьєрра-Леоне, Уганда та Україна – опублікували спільну заяву, яка спростовує кремлівську пропаганду щодо розроблення біологічної зброї в лабораторіях. 

«Наші уряди відкрито та прозоро співпрацюють у межах Програми зниження біологічної загрози, яка є частиною Програми спільного зменшення загрози Міністерства оборони США. Ці партнерства мають виключно мирні цілі. Вони не мають жодного відношення до зброї», – йдеться у заяві.

Ці партнерства захищають здоров’я людей і тварин, включно з попередженням, виявленням і контролем спалахів інфекційних захворювань, а також для підвищення лабораторної біобезпеки та біозахисту. 

Підписанти закликають всі держави-учасниці Конвенції про біологічну зброю працювати разом, аби підвищити захист проти інфекційних захворювань.

Російські пропагандисти неодноразово поширювали фейки про те, що в Україні є секретні біолабораторії. Раніше Gwara Media спростовувала дезінформацію про те, що на українських солдатах проводили досліди.