Через міграцію населення та масове закриття підприємств, близько 35% українців залишились без роботи.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за липень 2022 року.

В Україні офіційно зареєстровано 2,5 млн внутрішньо переміщених осіб, з них 60% людей, які мали роботу до війни – безробітні. 

Основними секторами зайнятості ВПО були: торгівля, сфера послуг, освіта, будівництво, важка промисловість та виробництво.

За даними ООН близько 5,8 млн українських біженців знаходяться за кордоном, із них 2,8 млн працездатного віку і вже близько чверті знайшли там роботу.

«Утім, якби мігранти залишалися в Україні та активно шукали роботу, рівень безробіття зріс би ще більше», – додають аналітики НБУ.

За результатами опитування соціологічною групою «Рейтинг» 23−24 липня, кількість людей, які втратили роботу зросла до 39% у липні, при тому у червні показник був 35%. На сьогодні серед тих, хто мав роботу до війни, працюють 59%: повноцінно – 34%, віддалено чи частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%.

Портал пошуку роботи robota.ua показав, що кількість персоналу зменшилась у таких професійних ланках:

  • логістика і транспорт – 80% опитаних компаній;
  • медицина/фармацевтика – 71%;
  • туризм/готелі/ресторани – 66%;
  • маркетинг/реклама/PR – 60%;
  • роздрібна/гуртова торгівля – 58%.

Однак, останніми місяцями ринок праці поступово відновлюється. Найбільш затребувані зараз вакансії для працівників у компаніях продуктового ритейлу, робітничі професії, бухгалтери та спеціалісти із фінансів та управлінського обліку. 

Нагадаємо, що українці, які повертаються додому з-за кордону, можуть отримати стипендію для відновлення роботи.