На ній зображена карта України у вигляді маскувальної сітки.

Національний банк презентував нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!». Про це повідомили у пресслужбі Національного банку України.

Вона присвячена українським волонтерам, які донатять, організовують збори коштів, здобувають і доставляють техніку, спорядження, продукти, ліки, шукають і знаходять шляхи для вирішення найнагальніших потреб захисників та захисниць України.

«Від самого початку війни до волонтерства так чи інакше вже долучився кожен українець. Це настільки вже глибоко в нашому ДНК, що можна сміливо говорити: українці є нацією волонтерів. Тож нова пам’ятна монета – це наша вдячність волонтерам, які допомагали і продовжують допомагати військовим», – сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

На аверсі монети в центрі на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення рук під час плетіння маскувальної сітки, що символічно розкриває зміст волонтерства як однієї з багатьох форм допомоги й всебічної підтримки та є втіленням сили і єдності нації в часи надважких випробувань. 

На реверсі монети – стилізована карта України у вигляді маскувальної сітки як символу об’єднаної країни, що “переплетена” та згуртована задля досягнення спільної мети.

Дизайн створив студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Резніков, який влітку цього року проходив практику в НБУ. Скульптор – Володимир Атаманчук.

Читайте також

  • НБУ презентував монету «Рік Дракона», яку присвятив ЗСУ.
  • Залужний та НБУ презентували пам’ятну медаль присвячену сержантському корпусу ЗСУ.