Вони щоденно допомагають війську та цивільному населенню.

У Харківській області волонтерством займаються понад 3 тисячі людей та 470 організації. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Він привітав їх зі святом та подякував за щоденну роботу.

«Сьогодні згадали ту кількість випробувань і викликів, які ми з вами спільно подолали, особливо в перші місяці вторгнення: доставка ліків та продуктів на Північну Салтівку, до віддалених громад, евакуація людей під обстрілами. За кожне врятоване вами життя – величезна подяка і шана!», – ідеться в повідомленні.

Ґвара медіа раніше розповідали історію харків’ян Юлії та Павла Овчаруків – харківських волонтерів, які з початку повномасштабного вторгнення почали допомагати самотнім стареньким необхідними ліками та продуктами. 

Шелтер у Зерновому Харківської області української волонтерської організації «Шлях України» надає прихисток, їжу, первинну психологічну допомогу, допомагають оформити документи евакуйованим з окупованих територій. За п’ять місяців існування транзитного притулку приблизно 2650 людей знайшли тут прихисток.

Футбольний тренер Артем Черняєв, разом з другом Вʼячеславом Загладою влаштували у тренажерному залі сховище для харківʼян. А японський волонтер Фумінорі Цучіко та місцева волонтерка Наталія, які щодня роздають харків’янам близько тисячі безкоштовних обідів.

У Старовірівці Шевченківської громади, волонтери громадської організації «Я врятований» спільно з американською християнською організацією «Samaritan’s Purse» роздавали продуктові набори місцевим.

Також харківські волонтери відремонтували будинок жительки села Довгеньке Людмили, яка повернулися додому після деокупації населеного пункту та самостійно розмінувала власний город аби засіяти його.

Читати також:

  • Президент Володимир Зеленський нагородив п’ятьох харківських волонтерів президентською відзнакою «Золоте серце».