Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про медіа № 2693-д.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк. 

Всього за проєкт проголосували 233 народні депутати, з яких 179 – «Слуги народу». «Європейська солідарність» та «Голос» не дали голосів за документ.

Схвалення закону «Про медіа» є одним з критеріїв, необхідних для початку переговорів про вступ України до ЄС, однак містить низку сумнівних пунктів щодо російського контенту в Україні.

Нардеп від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович зазначив, що гуманітарний комітет має ще раз розглянути законопроєкт і прибрати небезпечні пункти, які дозволять повернути в Україну російську культуру.

Закон передбачає: 

  • зменшення української пісенної квоти на радіо на 10%;
  • повернення артистів-росіян на екрани через нівелювання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;
  • скасування заборони на популяризацію органів російської влади та її окремих представників у телепередачах і фільмах;
  • скасування заборони на приниження та зневажання української мови у фільмах;
  • дозвіл телеканалам транслювати фільми російською;
  • скасування заборони пісень російських виконавців.

Законопроєкт № 2693-д Про медіа зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, у травні 2020-го парламент відправив його на повторне перше читання. Він має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів.

Проєкт закону також пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ таких як Netlix чи Facebook.

Нагадаємо, що комітет Верховної Ради рекомендував Держкіно скасувати скандальний наказ про так звану реорганізацію Довженко-Центру.