У червні минулого року діючий співробітник Нацполіції добровільно почав співпрацювати з представниками Російської Федерації у Куп’янську. Наразі експоліціянта обвинувачують у держзраді, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Чоловік став «и.о. начальника группы конвойной службы» в незаконних органах. Коли він отримав певну прихильність від росіян, поліціянта підвищили до «командира отделения охраны конвоирования подозреваемых и обвиняемых ИВС Отдела полиции №1» з дислокацією в Куп’янську.

У його обов’язки входило супроводжування затриманих військами РФ місцевих мешканців. За це він щомісячно отримував 70 тисяч російських рублів. 

Українські правоохоронці затримали обвинуваченого в кінці минулого року. Наразі Харківська обласна прокуратура висунула проти нього обвинувальний акт за ч. 2 ст. 111 КК України. 

Обвинувачений експоліціянт з Куп’янська / Фото: Харківська обласна прокуратура

Експоліціянт перебуває під вартою. Його судитимуть у Червонозаводському райсуді Харкова.  Йому загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення з конфіскацію майна.

Станом на початок травня 2023 року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб.

Читати також:

  • Публічно підтримував дії країни-агресора: чилійського блогера заарештували в Харкові. Йдеться про громадянина Чилі, який проживає у місті декілька років. Він активно підтримував РФ на своїх каналах у соціальних мережах «Telegram» та «YouTube».
  • Збиралася вчити дітей за стандартами РФ: в Ізюмському районі викрили жінку. 55-річна «директорка» школи в селищі Боровій Ізюмського району почала впроваджувати освітні стандарти Російської Федерації.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.