Йдеться про громадянина Чилі, який проживає у Харкові декілька років. Він активно підтримував дії Російської Федерації на своїх каналах у соціальних мережах «Telegram» та «YouTube».

Джерело: Харківська обласна прокуратура.

Чилієць публікував записи та знімав відео про те, що повномасштабне вторгнення Росії є «одним з найблискучіших прикладів вторгнень у сучасній історії» і додавав, що російські війська не націлені на обстріли мирного населення.

Цей іноземний блогер також брав участь у програмах новин на російських телеканалах через відеозв’язок, як очевидець, який перебуває в Україні та начебто «бачить все своїми власними очима».

Знімок з екрана відео Гонсало Ліра / Cкріншот взято з власного YouTube каналу

Імовірно, мова іде про Гонсало Ліра. Це американський і чилійський відеоблогер, письменник і режисер. Раніше писав на тему стосунків і давав поради щодо життя, проте після початку вторгнення Росії в Україну раптово почав висвітлювати його.

  • Він позиціонує себе як неупереджений оглядач того, що відбувається в Україні та начебто висвітлює те, що не показує мейнстримні ЗМІ.
  • За інформацією видання The Bulwark, у середині лютого 2022 року Ліра заявляв, що ніхто, старший за 12 років або з IQ вище 90, насправжки не повірить, “що росіяни планують вторгнення найближчим часом”. Також він заперечує російські воєнні злочини в Бучі на Київщині й вважає її великою аферою.
  • Як зазначає видання The Daily Beast, Ліра писав про те, що вторгнення було “одним із найблискучіших вторгнень у сучасній історії”, Президент України Володимир Зеленський вживає наркотики, російські війська не завдають шкоди цивільним особам, а також розміщував теорії змови про розробку Україною біологічної зброї.

Гонсало Ліра перестав випускати відео щодо повномасштабного вторгнення РФ в Україну: останнє датується 27 квітня 2023 року, хоча до того вони публікувалися щодня.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури повідомлено про підозру 55-річному чоловіку за фактом виготовлення та поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчиненого повторно (ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

Такі дії караються позбавленням чи обмеженням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також

  • Будував кар’єру при окупантах: ХАЦ ідентифікував мешканця Дворічної. Челомбітько Олександр Іванович добровільно став «и.о. помічника начальника Двуречанського територіального управління Куп’янської військово-цивільної адміністрації Харківської області» в період, коли селище контролювали війська РФ.
  • Стало відомо, що відбувається з українцями на окупованих територіях за відмову від паспорта РФ. Мешканців обмежують у соціальних виплатах. Наприклад, пенсіонери, інваліди не можуть отримати пенсію чи допомогу без паспорта РФ. Не можна влаштувати дітей у дитячий садочок.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!