Куп’янська окружна прокуратура Харківської області повідомила про підозру 47-річному чоловікові в колабораціонізмі, відповідно до ч. 5 ст. 111-1 ККУ.

У Харківському антикорупційному центрі встановили, що йдеться про Челомбітька Олександра Івановича.

Мешканець Дворічної Куп’янського району прагнув побудувати кар’єру при окупаційній адміністрації. Зокрема, він добровільно став «и.о. помічника начальника Двуречанського територіального управління Куп’янської військово-цивільної адміністрації Харківської області» в період, коли селище контролювали війська РФ.

Підозрюваний займався різними соціально-побутовими питаннями мешканців, в тому числі:

  • давав розпорядження з доброустрою села Кам’янка Куп’янського району,
  • організовував видачу дров та грошової допомоги розміром 10 тис. російських рублів населенню під виглядом гуманітарної допомоги від РФ.

Як з’ясував ХАЦ, раніше Челомбітько був співвласником ТОВ «Оскол 08», яке займалось вирощуванням зернових та технічних культур. У лютому 2021 року підозрюваний опублікував фото на сторінці у Facebook, з якого видно, що чоловік відвідував самопроголошену Придністровську Молдавську Республіку.

Наразі підозрюваний переховується від слідства, розглядається питання щодо оголошення його у розшук.

Нагадаємо, що покарання за колаборацію з ворогом передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, з можливістю позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років, а також конфіскацію майна.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.