Правоохоронці встановили чергового поліцейського — колишнього інспектора сектору реагування патрульної поліції відділу поліцейської діяльності №1 Куп’янського РВП ГУНП, який під час окупації Харківщини пішов на співпрацю з росіянами, повідомляють у Харківській обласній прокуратурі.

У травні минулого року підозрюваний, який на той момент був працівником Нацполіції, почав чергувати у незаконних правоохоронних органів. Крім того, він проводив «профілактику» з місцевими мешканцями: затримав чоловіка, побив його гумовою палицею та утримував у камері близько 15 діб. 

Підозрюваний колишній працівник Нацполіції / Фото: Харківська обласна прокуратура

У липні представники РФ призначили чоловіка «и. о. инспектора дорожно–патрульной службы группы дорожно–патрульной службы отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения». Він надав документи для «працевлаштування». Серед яких пояснення, в якому зазначив відомих йому працівників СБУ та військовослужбовців ЗСУ. 

Місцевим він представлявся як співробітник «Государственной инспекции безопасности дорожного движения российской полиции».

Згодом підозрюваного перепризначили на посаду «оперативного дежурного дежурной части Пункта полиции № 2 (дислокация пгт Шевченково)». За роботу на окупаційну владу чоловік щомісячно отримував 45 тисяч російських рублів.   

Крім цього, підозрюваний закликав своїх колег «виходити на роботу» та казав, що «Россия тут навсегда». 

Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку в держзраді, вчиненої в умовах воєнного стану згідно з ч. 2 ст. 111 КК України. Правоохоронці планують оголосити підозрюваного в розшук.

Читати далі: у Харкові СБУ затримала прокурора, який вимагав гроші за «правильне» розслідування.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.