Українці, чиє житло постраждало внаслідок збройної агресії РФ, можуть подати заявку через Дію для отримання коштів на ремонт. Про це повідомляють у Мінцифрі.

Компенсацію можна отримати, якщо житло підлягає відновленню та не було повністю відремонтоване до цього. Максимальний розмір допомоги — 200 тисяч гривень, за них можна придбати будівельні матеріали чи послуги підрядників-учасників програми.

Як отримати допомогу?

  1. повідомте про пошкоджене майно у застосунку Дія,
  2. відкрийте спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми,
  3. заповніть заяву на допомогу в застосунку Дія, перевірте та відправте в оборобку.

Після отримання заявки місцева комісія обстежить пошкоджене майно, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації. Після цього, кошти прийдуть на картку єВідновлення — їх потрібно використати протягом 12 місяців.

Monobank є одним з учасників програми: «Ми починаємо відкривати картки “єВідновлення” для отримання виплати від держави за ремонт житла, яке постраждало від рашкі», — зазначив співзасновник банку Олег Гороховський. Він додав, що Monobank подарує квартиру одному з учасників програми:

«1 серпня ми випадково оберемо одного з клієнтів, які відкрили цю картку та отримали виплату від держави [за програмою єВідновлення — ред.] та подаруємо йому ДВОКІМНАТНУ КВАРТИРУ в тому українському місті, яке обере клієнт-переможець»

Заявку повинен подавати власник житла, якщо є співвласники — вони мають погодитися взяти участь у програмі. Детальніше дізнатися про єВідновлення можна за посиланням.

У коментарі Суспільному очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що кошти з програми єВідновлення не отримають ті, хто вже відремонтував своє помешкання. Деякі місцеві Telegram-канали зманіпулювали словами голови ХОВА, зазначивши, що буцімто ніякі виплати від держави не отримають люди, які вже відремонтували власне житло. У ХОВА опублікували власне розвінчання фейків. Втім, своїми словами вони його й підтвердили.

  • єВідновлення: як отримати допомогу для ремонту пошкодженого житла?

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.