Кабмін підтримав постанову щодо укладання шлюбу по відеозв’язку через Дію, повідомив віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Одружувати наречених по відеозвʼязку буде працівник ДРАЦСу, а документи вони засвідчать Дія.Підписом.

«Українці зможуть одружуватися просто в застосунку. Це особливо актуально для військових та пар, які через війну перебувають на відстані. Це буде прорив у сфері державних послуг, такого немає ніде у світі. Швидко, як у Лас-Вегасі, зручно і просто, як усе інше в Дії», – коментує Федоров.

У лютому 2024 року Михайло Федоров анонсував цю послугу в ефірі телемарафону. За його словами, одружитися можна буде після кількох етапів верифікації, що робить послугу безпечною. Завдяки їй, військові зможуть одружуватися дистанційно.

Розлучення онлайн

Нагадаємо, за даними Опендатаботу, українці стали частіше розлучатися онлайн. Лише в поточному році станом на початок вересня було проведено 520 таких засідань. Торік було 434 судових засідань. З року в рік подружні пари все частіше припиняють свої офіційні відносини саме таким чином.

В Україні розривати шлюби можна й без звернення до суду — коли подружжя не має дітей і претензій один до одного в питанні поділу майна. У таких випадках шлюби припиняються державними органами реєстрації актів цивільного стану. За останні пів року, так розлучилося понад 10 тисяч пар.

Читайте також

Жителі Харківщини почали більше одружуватись 2023 році порівняно з 2022 роком.