Станом на 29.02.2024 року у закладах вищої освіти Україні здобувають освіту 32 187 іноземних студентів (інформація Єдиної державної електронної бази з питань освіти, далі – ЄДЕБО), повідомили в Міністерстві освіти і науки України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Студенти-іноземці в Україні / Аналітика: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Це число щороку поступово знижується починаючи з 2022 року – якщо до повномасштабної війни в університетах країни навчалося майже 75 тисяч іноземців, то вже у 2024-му їхня кількість зменшилася більш ніж у 2 рази до понад 32 тисяч.

Студенти з України їдуть на навчання за кордон, водночас з інших країн приїжджає чимало молоді. Дехто навчається за програмами академічної мобільності, інші обирають українські вищі навчальні заклади для здобуття повного ступеня бакалавра чи магістра.

Велику роль у виборі України, як країни навчання відіграє відносно низька вартість освіти, недороге проживання та ціни. Однак повномасштабне вторгнення РФ у 2022 році внесло корективи і тепер іноземні студенти вже не так охоче їдуть навчатися в закладах вищої освіти країни.

Читайте також

Стало відомо, скільки чоловіків навчається в університетах України – станом на січень 2024 року майже 105 тисяч чоловіків мобілізаційного віку продовжують навчання в українських закладах вищої освіти.

Дуальна форма навчання: переваги, проблеми та реалізація в Харкові. Студенти однією з проблем вищої освіти в Україні називають брак практичних навичок. Тобто, освітня програма на 80% суто теоретична і на 20% — практична. Проте й практичні навички студент(-к)и здебільшого здобувають на старому обладнанні, тому їхній досвід також не завжди є актуальним.