Позиційні бої тривали вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 29 березня, але підтверджених змін на цій ділянці фронту не було, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.

Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.

Заступник начальника прикордонного загону «Сталевий кордон» Іван Шевцов, що діє на Куп’янському і Лиманському напрямках, заявив, що російські сили продовжують концентрувати близько 100 000 військових на Куп’янському і Лиманському напрямках і змушені проводити ротацію (ймовірно, ротацію тактичного рівня) щонайменше один раз на тиждень через втрати в живій силі та техніці.

Він також додає, що російські війська накопичують особовий склад і техніку та перекидають додаткові сили на Куп’янський напрямок для продовження спроб захопити Куп’янськ і Куп’янськ-Вузловий.

Російські війська найбільш активні на Лиманському напрямку в районі Білогорівки та Тернів і без успіху намагаються просунутися на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (на північний схід від Куп’янська) та Іванівки (на південний схід від Куп’янська).

Українські сили не зафіксували жодних російських диверсійно-розвідувальних груп, які намагалися б проникнути через міжнародний кордон з Росією, а голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що українські сили не спостерігали концентрації російських військ для нападу на місто Харків.

За повідомленнями, підрозділи російської 7-ї мотострілецької бригади (2-го армійського корпусу терористичного угрупування «ЛНР») діють поблизу Білогорівки.

Траншеї, окопи та бетонні укриття. Як у Харківській області будують фортифікації — фото. На прикордонні Харківської області протягом останніх кількох місяців активізували будівництво оборонних рубежів та створення системи інженерних загороджень для захисту від можливого російського наступу.

Ці роботи ведуться коштом державного бюджету. Якщо українські військові будують сотні кілометрів укріплених окопів уздовж першої лінії фронту, то цивільні підрядники займаються облаштування вже наступних – другої та третьої ліній оборони. За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, фортифікації будують неподалік від кордону з РФ – на Вовчанському напрямку.

На цю тему

Російська армія минулої доби завдала шість авіаударів по Харківській області – Генштаб. Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали Бочкове, Успенівка, Хрипуни, Ізюмське, Зибине, Лиман на Харківщині.