Мінцифра та ЛУН Місто запустили Мапу інтернету під час знеструмлень, де можна перевірити як підготувалися до блекаутів провайдери у вашому будинку та поруч.

Мапу можна знайти за посиланням.

Карта дає змогу перевірити готовність провайдера до відключень електрики; знайти найближчих провайдерів, які забезпечують інтернет від 4 до 72 годин; дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги; звернутися до провайдера та подати заявку на підключення до інтернету, стійкого до знеструмлень.

Крім того, можна залишити фідбек та вказати, чи доступний інтернет від провайдера під час відключень. Відгук відображатиметься для інших користувачів.

Спочатку мапа була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Провайдери, які забезпечують інтернет в умовах знеструмлень від 4 годин можуть написати лист до ЛУН, щоби їх теж додали до мапи. Це можна зробити за електронною адресою [email protected] з темою листа «Стійка Україна».

«Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані. Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Дивіться у фоторепортажі Ґвара Медіа, як живе Харків під час блекауту.