У Telegram-каналах шириться новина про те, що очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що держава не компенсує кошти людям, які самотужки відремонтували житло.

Дописи в Telegram-каналах / Скриншот: Харківська ОВА

У одному з Telegram-каналів, посилаючись на новину Суспільного, зманіпулювали словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, зазначивши, що виплати від держави не отримають люди, які вже відремонтували власне житло. Втім, у заголовку новини не уточнюється, що голова ХОВА казав лише про програму єВідновлення.

Новина “Суспільне” про тих, кому не компенсують кошти за програмою єВідновлення / Скриншот з сайту suspilne.media

Хто зможе отримати кошти через єВідновлення?

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ухвалило порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла. Він передбачає надання українцям коштів на поточний або капітальний ремонт житла. Його дійсно зможуть отримати ті, чиє житло:

  • пошкоджено внаслідок бойових дій,
  • не було відремонтоване раніше,
  • підлягає відновленню.

Якщо житло вже повністю відремонтували — кошти за програмою єВідновлення не дадуть, оскільки їх можна витратити лише на купівлю будматеріалів, вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт, виконавці яких мають відповідні торгівельні чи MCC-коди.

Втім, це не означає, що люди не отримають компенсації за жодною програмою.

  • До «Армії відновлення» на Харківщини долучилося майже 2 тисячі людей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.