Село відбудують за новим принципом «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було».

Кабінет Міністрів України у відповіді на запит Ґвара Медіа повідомив про Перелік проєкт для відновлення населених пунктів, який додається до Постанови Кабміну від 04 серпня 2023 р. № 823 «Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації».

Протягом цього року на відновлення Циркунів виділять 76 440 000 гривень. Ці кошти підуть на відбудову:

Будівля Циркунівської сільської ради3 150 000 грн
Дільнична лікарня Харківського району літер В-118 900 000 грн
Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) “Сонечко”24 920 000 грн
Циркунівський ліцей29 470 000 грн

У документі вказано, що орієнтовна/очікувана вартість відновлення Циркунів становить 1 мільярд 92 мільйони гривень, тобто обсяг фінансування покриває лише 7% від необхідної суми.

Відповідь на запит Ґвара Медіа начальника Циркунівської СВА Микола Сікаленко

Цю ж інформацію Ґвара Медіа підтвердив начальник Циркунівської СВА Микола Сікаленко. Він додав, що кінцевого терміну виконання робіт з відновлення не визначено.

Читайте ще

Циркуни все ж відновлюватимуть за програмою «Краще ніж було» — Кабмін. У селі зруйновані або пошкоджені практично всі соціальні заклади: школи, дитсадочки, лікарні, амбулаторії та адмінбудівля ради. Взагалі по Циркунівській громаді зруйновано близько 80% житла.

Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни. Що ближче до пункту призначення, то похмуріше: обстріляні автобусні зупинки, пошкоджені будинки (хоча майже всі із залатаними дахами), ще не стерті написи «Люди» на воротах. 

Башта танку та десятки ракет. У Циркунах просто неба триває виставка спаленої російської техніки. Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року. Саме тоді, близько 9-ї години, ворог намагався атакувати місто в районі Харківської окружної дороги.