У харківському парку Саржин Яр активісти зібралися на пікнік, аби привернути увагу на забудову зеленої території. Однак акцію намагалися зупинити працівники поліції. До поліціянтів долучилися працівники ТЦК.

«Містяни і містянки прийшли сюди, аби влаштувати пікнік та між собою поговорити про ситуацію навколо одноосібного рішення щодо побудови у Саржиному яру нової офісної будівлі. З перших же хвилин сюди підійшли представники поліції. Потім ну дуже довго намагалися з’ясувати власне організатора. Пізніше приходили працівники ТЦК, починали відводити в сторону людей та розмовляти з молодими чоловіками власне стосовно того, скільки їм років, чи ходили вони у військомат і починали погрожувати тим, що їм видадуть повістку», — прокоментувала одна з учасниць акції.

Що відомо про забудову парку

2 серпня 2023 року СКП «Харківзеленбуд» оголосив тендер, в якому йдеться про розробку проєктної документації для майбутнього будівництва. Термін виконання робіт — до 31 грудня 2024 року, очікувана вартість — 7 518 934 грн.

Замовник хоче, аби багатофункціональний центр містив:

  • два конференц-зали на 400-500 та 200-250 місць; 
  • пресцентр; 
  • офісні приміщень класу ”А” (найвищого); 
  • коворкінг; 
  • заклади харчування; 
  • технічні приміщень; 
  • закритий паркінг для службових автомобілів на 10-20 машиномісць. 
Імовірний варіант забудові в Саржиному Яру

Таким чином, за розробку проєктно-кошторисної документації заплатять з міського бюджету, а от будівництво профінансують з державного Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури має отримати з фонду 180 мільйонів гривень на будівництво багатофункціонального центру в Харкові. Гроші планують виділити протягом 2023-2025 років. Кабмін 25 липня ухвалив відповідну постанову.

10 серпня сплив термін подачі заявок на участь в тендерному аукціоні, єдиним учасником тендеру стало приватне підприємство «Паллада», яке спеціалізується на будівництві, інжинірингу, геології та геодезії.

«Паллада» зареєстрована у Харкові, на вулиці Тобольській, 42. Керівником підприємства є  Олександр Лисецький, афілійований з БК «Авантаж». 

Читайте також

У Харкові планували озеленити вулиці на понад 48 мільйонів гривень. Проте згодом цей тендер скасували. До тендерної документації додано перелік парків та скверів, які мають озеленюватися та утримуватися, серед них: меморіал Слава, Сад імені Т.Г. Шевченка, лісопарк, Саржин яр та десятки інших.

Ґвара долучається до фотоконкурсу від Харківзеленбуду #мійквітучийхарків.