Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що робиться техніко-економічне обґрунтування всього селища, що в майбутньому спростить проєктування об’єктів.

Зазначимо, що у вересні 2023 року Харківська ОВА зверталася до Держвідновлення щодо відкладення фінансування відновлення Циркунів на Харківщині. Тоді в обласній адміністрації заявляли про непотрібність фінансування експериментального проєкту селища на півночі від Харкова.

«У бюрократичному процесі є різні моменти коли, наприклад, на щось вистачає грошей, на щось ні. З когось знімають кошти, а кудись додають. І ми намагаємось робити спільно (з Харківською ОВА – прим. авт.) ці речі, тому що в кінцевому випадку ми ці об’єкти робимо для місцевих мешканців. Дійсно Циркуни потрапили в спільну постанову про відновлення. Будемо робити все можливе для того, щоб відновити все, що ми можемо», – відповідає на питання журналістки про відмову від відбудови Циркунів Ґвара Медіа Дар’ї Лобанок голова Державідновлення Мустафа Найєм.

Зараз прийнято рішення про те, соціальними інфраструктурними об’єктами опікується Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, також окремо працює програма єВідновлення.

За словами Найєма, Циркуни – це перший приклад в Україні, де готується техніко-економічне обґрунтування всього селища, тобто зараз на цій підставі роблять і соціальні проєкти, і відновлення помешкання.

Циркуни відбудовують за новим принципом «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було»

Кабінет Міністрів України у серпні 2023 року відповів на запит Ґвара Медіа, де вказував про Перелік проєктів для відновлення населених пунктів, який додається до Постанови Кабміну від 04 серпня 2023 р. № 823 «Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на реалізацію експериментального проєкту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації».

Протягом цього року на відновлення Циркунів планували виділити 76 440 000 гривень. Ці кошти мали піти на відбудову:

Будівля Циркунівської сільської ради3 150 000 грн
Дільнична лікарня Харківського району літер В-118 900 000 грн
Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) “Сонечко”24 920 000 грн
Циркунівський ліцей29 470 000 грн

Читайте ще

Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни. Що ближче до пункту призначення, то похмуріше: обстріляні автобусні зупинки, пошкоджені будинки (хоча майже всі із залатаними дахами), ще не стерті написи «Люди» на воротах. 

Башта танку та десятки ракет. У Циркунах просто неба триває виставка спаленої російської техніки. Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року. Саме тоді, близько 9-ї години, ворог намагався атакувати місто в районі Харківської окружної дороги.