Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що Харківська ОВА заявила про непотрібність фінансування експериментального проєкту відновлення Циркунів.

«Циркуни були у нашій постанові на відновлення. Були виділено 76 млн грн та затверджено перелік проєктів. Натомість на виконання протоколу засідання уряду від 01.09.2023 щодо зменшення фінансування. Ми звернулись до Харківської ОВА. Наскільки я знаю, 6 числа вони повідомили про свою пропозицію щодо відсутності необхідності фінансування об’єктів на цей час», — зазначив Найєм під час засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Конгрес місцевих та регіональний влад при Презедентові України / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Раніше Кабмін затвердив експериментальний проєкт з відновлення шість населених пунктів у різних областях України за стратегією «краще, ніж було» із фінансуванням 3,6 млрд грн. Наразі бюджет скоротили до 2,5 млрд грн. За словами Найєма, вони звернулися до адміністрацій, які задіяні в проєкті, щодо врахування цих змін.

«Була постанова уряду і лише постановою уряду можна якось змінити або фінансування, або змінити пріоритет, або виключити цей населений пункт, або будь-який інший, або новий включити. Тобто це має бути постанова безпосередньо Кабінету Міністрів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль приїздив на Харківщину. Ми з ним особисто відвідували Циркуни й жодних рішень щодо зміни цього населеного пункту, або зняття фінансування цього населеного пункту не було. Ми знаємо, що є організаційні питання в Агенції відновлення щодо реалізації цього проєкту», — прокоментував ситуацію очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов після засідання Конгресу.

Конгрес місцевих та регіональний влад при Презедентові України / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що бюджет проєкту скоротили, втім ніяких змін щодо припинення фінансування не було внесено.

Конгрес місцевих та регіональний влад при Презедентові України / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Журналісти Ґвара Медіа надіслали Мустафі Найєму прохання надати коментар щодо ситуації, втім він не відповів на повідомлення.

Читайте також

Циркуни в Харківській області стало одним із шести населених пунктів, які планують відбудувати комплексно й за новими принципами у рамках ініціативи. Там мали відновити 4 об’єкти — будівлю Циркунівської сільської ради, дільнична лікарня, дитсадок, циркунівський ліцей.