В Україні презентували методику розроблення програм комплексного відновлення територій (ПКВ) для громад, які постраждали від війни.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, методика була розроблена на основі пілотного проєкту USAID DOBRE. У проєкті взяли участь 18 громад з чотирьох областей разом з обласними військовими адміністраціями.

Методика містить детальний покроковий алгоритм того, як громади можуть підготувати програми комплексного відновлення: на які дані спиратися, кого залучати, як планувати заходи й розраховувати фінансування, зазначають у комітеті.

Шуляк наголосила, що програми мають базуватися на баченні місцевої громади щодо відновлення і майбутнього розвитку території з урахуванням її унікальних особливостей. Важливо залучити місцевий бізнес та громадські організації.

Відновлення постраждалих територій в Україні триватиме багато років і коштуватиме сотні мільярдів гривень, тому ефективне планування є критично важливим, резюмувала Шуляк.

Читайте також

  • За темпами відновлення Харківська область є однією з перших – Синєгубов