Український стартап Chameleon Age розробив мобільний додаток, який створює 3D-моделі відновлених історичних пам’яток за допомогою доповненої реальності.

Про це розповів співзасновник проєкту Ігор Ковалишин в інтерв’ю Liga.Tech.

За допомогою застосунку вже відновлено Високий замок, Краківську браму й міську ратушу у Львові, Хустський замок на Закарпатті та Дикий сад у Миколаєві. Їх можна побачити у доповненій реальності на екрані смартфона чи планшета. 

Застосунок працює дуже просто: ви наводите камеру телефона на руїни однієї з історичних пам’яток України чи світу й отримаєте зображення, як пам’ятка виглядала в добу свого розквіту. 

Після цього можна зробити фото й поділитися з ним соцмережах, за це для користувачів відкривається унікальний контент.

За словами Ігора Ковалишина, технічний директор стартапу розробив унікальну технологію, яка сантиметр за сантиметром допомагає відтворити кожен елемент руїн: «Якщо там була зруйнована стіна, вона доповниться ідеально точно. І це викликає у людей неймовірні враження». 

Наступні плани у розробників застосунки – відновити Колізей у Римі й Низький замок у Львові. А після перемоги над Росією творці стартапу хочуть «відтворити все зруйноване війною» в Україні.

Chameleon Age – український стартап, який допомагає побачити зруйновані історичні пам’ятки такими, якими вони були раніше. Все це за допомогою імерсійних технологій.

  • Окупанти пошкодили більш як 500 культурних пам’яток України.
  • Археологічний музей у Верхньому Салтові: розтрощені стіни та дах — фото.