Український інститут книги оголосив програму заходів третього щорічного Національного тижня читання. Акція проходитиме із 4 по 10 грудня в різних містах України, зокрема в Харкові.

Про це повідомив УІК у себе на сайті.

У Харкові в рамках тижня читання 5 грудня в Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка відбудеться презентація книги «Просвітник та бандурист Михайло Злобинець», що вийшла друком за сприяння харківського видавця Олександра Савчука. Подія відбудеться о 13:00 за адресою Короленка, 18.

Програмні події також відбуватимуться в Києві, Львові, Хмельницькому, Одесі, Луцьку та селі Богданівка на Київщині.

Упродовж читацького тижня відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні: флешмоби в соцмережах, фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення. Детальну програму можна переглянути за посиланням.

Гасло акції — «Бути своїми». Як зазначають організатори тижня, назва нагадує про важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, особливо під час війни.

Цією акцією організатори спонукають українців ходити до книгарень, бібліотек та об’єднуватися навколо читання — як на щодень, так і на довгі роки.

У фокусі Національного тижня читання — постать письменника Миколи Хвильового, оскільки 13 грудня в Україні відзначатимуть 130 років від дня народження Миколи Хвильового. На честь Хвильового та інших митців Розстріляного Відродження в київській книгарні «Сяйво» 7 грудня проведуть літературно-музичний вечір «По той бік творчості».

Користувачі соцмереж можуть підтримати флешмоб тижня читання. Інститут запрошує писати пости з хештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми й позначати офіційні сторінки УІК.

Читайте також

  • Мандрівний Docudays UA-2023 оголосив програму в Харкові.