Тренди економічного фронту у жовтні були суперечливими: вперше від моменту вторгнення кількість вакансій майже не змінилась, тоді як ФОПів зареєстрували понад 20 тисяч.

Ринок праці

За інформацією Опендатабот, топ-5 регіонів, де найбільше шукають працівників, не зазнав змін —  другий місяць поспіль це Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області.

У жовтні подвоїлась кількість вакансій у Донецькій області — зокрема, це пов’язано з пошуком фахівців гірничих спеціальностей. Стабільно більшає пропозицій про роботу в деокупованій Харківській області. 

Найчастіше у вересні шукали менеджерів з продажу, продавців-консультантів, бухгалтерів, водіїв та кухарів. 

Найбільшу зарплатню у вересні пропонували медіабаєрам — 70 000 грн,  водіям-міжнародникам — 40 000 грн, фінансовим директорам — 38 000 грн, директорам з маркетингу — 35 000, директорам підприємства — 36 250 грн.

ІТ

У жовтні компанії опублікували 17619 вакансій на Джині. Це на 1 160 менше, ніж у вересні, та найменша кількість за весь 2022 рік. 

Самі кандидати дещо змінили свої зарплатні очікування у жовтні —  32 тисячі змін на 21 тисячу кандидатів. Змін вниз трішки більше, але зміни вгору загалом відчутніші. 

Так, кандидати з досвідом роботи менш як рік знизили свої зарплатні очікування на 575 доларів. А сіньйори — збільшили на 454 уо. Станом на початок листопада на сайті розміщено 67 тисяч резюме та майже 13 тисяч вакансій.

Бізнес

У жовтні було зареєстровано 21,3 тисячі фопів та 3,2 тисячі компаній. Кількість реєстрацій нових бізнесів помітно “просіла” в перші тижні масованих обстрілів України, проте “нагнала втрачене” в останній тиждень місяця. 

Зазвичай найбільша кількість фопів реєструється на початку місяця, наприкінці періоду реєстрації падають — проте у жовтні показники першого та останнього тижня стабільно високі.
Загалом від моменту старту повномасштабної війни було зареєстровано близько 170 тисяч нових фопів.

  • Зазначимо, в Україні створили реєстр церков московського патріархату. Представники церков під провадження патріархату країни-агресора з початком війни і надалі співпрацюють з росією, саме тому Опендатабот створив реєстр цих релігійних установ.