За перший квартал 2023 року заробітки експорту ІТ-послуг зменшився порівняно з минулим роком і склав $1,68 мільярда, повідомляють у «Опендатабот».

Втім, порівняно з 2021 роком, дохід збільшився на $0,24 млрд. Тож, сектор зберіг стабільність показників та показує стійкий ріст.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Загалом, експорт ІТ-послуг складає 43% від загальної кількості. Це трохи менше, ніж у 2022 році, але значно більше за 2021-й. Частка експорту ІТ-послуг зросла до 12,3%, що майже на 4% більше за показники позаминулого року.

Хоча дохід ІТ-сектору зменшився порівняно з 2022-м, він все ще перевершує показники до повномасштабної війни.

Загалом, сектор ІТ-експорту продовжує зберігати свою позицію як один з найбільш прибуткових галузей експорту для країни.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

З іншого боку, на ринку праці криза в айті продовжується. Зменшується кількість вакансій та пропозицій від рекрутерів, натомість зростає відсоток нетехнічних наймів.

У квітні компанії опублікували 13 483 вакансії — на 13% менше, ніж у березні та лютому. Частка нетехнічних наймів зросла до 21%, а кількість пропозицій від рекрутерів склала антирекорд — 67,5 тисяч, при цьому найчастіше рекрутери шукають маркетологів та сейлзів. Зростає також частка вакансій з офісною роботою для айтівців.

Втім, активність в цій сфері дещо зменшилась у квітні порівняно з березнем. Зокрема, кількість актів зменшилась на 2%, а кількість договорів — на 8%.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.