24% вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього бажають.

Станом на лютий 2024 року переважна більшість українців (66%) вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування. 3% опитаних думають, що російська має отримати статус другої державної. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зокрема, 24% вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього бажають. Серед них при цьому 15% проти того, щоб російська мова мала офіційний статус в їх регіоні. Ще 7% хотіли би російську як офіційну у своєму регіону. 

Таким чином, на 2024 рік в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Натомість 81% або бажають її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні.

Упродовж 17-23 лютого 2024 року КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України.

Читайте також

  • 73% українців готові терпіти війну скільки це буде потрібно.
  • Більшість українців проти президентських виборів під час війни.