Незабаром виповниться рік з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а мирні жителі продовжують боротися за своє життя під кулями в Бахмуті Донецької області на сході України, одному з найбільш охоплених конфліктом регіонів країни.

Здебільшого залишилися літні люди, які отримують гуманітарну допомогу аби вижити. Часто-густо старенькі не хочуть покидати рідне місто / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Російські війська посилюють наступ на українські позиції навколо зруйнованого Бахмута і це призводить до нових смертей і руйнувань.

Центр міста Бахмута на Донеччині. Поодинокі бахмутчани ходять розбитими вулицями та намагаються вижити / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Окупація міста може порушити українські лінії постачання і відкрила б російським військам шлях до Краматорська і Слов’янська, ключових українських опорних пунктів на Донеччині.

Здебільшого в місті залишаються літні люди, які отримують гуманітарну допомогу, щоб вижити / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Бахмут пережив тривалу облогу без води та електроенергії ще до того, як російський окупанти розпочали масовані страйки з метою виведення з ладу комунальних служб по всій Україні.

Часто-густо старенькі не хочуть покидати рідне місто, тому залишаються в Бахмуті навіть живучи фактично без умов для життя / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

За оцінками губернатора Донецької області Кириленка, зробленими понад два місяці тому, 90% довоєнного населення Бахмута, яке налічувало понад 70 000 осіб, залишили місто з міркувань безпеки. Решта людей отримують гуманітарну допомогу та намагаються вижити у надскладних умовах.

Місцеві пересуваються велосипедами. Рух місцевого тролейбуса призупинили ще у квітні 2022 року через обстріли / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Вибухи лунають постійно: іноді кілька коротких вибухів, іноді потужні та довгі, що пронизують тіло, гримлячи над засніженими пагорбами, які тягнуться вздовж лінії фронту поміж Бахмутом і Соледаром. Чути свист артилерійського снаряда, що прилітає десь поруч, і вибухи мін.

Українські військові продовжують захищати Бахмут на Донеччині / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Це щоденний, постійний гомін війни на Донбасі, де точиться запекла боротьба за вихід із багатомісячного глухого кута, яким стало це місце — місто Бахмут.

Українські військові продовжують захищати Бахмут на Донеччині попри складну ситуацію та постійні обстріли міста / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Українські військові у надважких умовах уже шість місяців відбивають штурми російських найбільш боєздатних підрозділів. Колись мальовниче місто з фонтанами та алеями перетворилося на суцільне згарище.

Українські військові продовжують захищати Бахмут на Донеччині / Фото: Олександр Бабенко, Ґвара Медіа

Ґвара Медіа продовжує показувати боротьбу та життя українців на прифронтових територіях. Раніше відвідали селище Дворічна на Харківщині, яке щодня обстрілюється російськими військами.

Підтримуйте видання та ставайте членами нашої спільноти. Разом створимо важливі історії, захищатимемо інформаційний простір та шукатимемо правду.