За три роки існування в Україні можливості банкрутства для фізичних осіб, процедуру було розпочато відносно 978 боржників.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані власного дослідження даних Вищого господарського суду України.

  • У 2019 році за перші неповні три місяці можливістю «обнулити» свій борг скористалось 10 українців;
  • найбільший “бум” кількості банкрутів стався у 2021 році;
  • натомість з моменту вторгнення РФ в Україну кількість банкрутів дещо зменшилась.

Банкрутство фізичної особи — це легальна можливість обнулити свій борг. Раніше збанкрутувати в Україні могли лише юрособи, фізичні особи лишалися наодинці з кредиторами та колекторами. За допомогою цієї процедури боржник отримує можливість розрахуватись по всіх своїх кредитних зобовʼязаннях та після цього “перезавантажити” фінансове життя.

«Процедура неплатоспроможності з великою ймовірністю підійде добросовісному боржнику, який в силу життєвих обставин не в змозі повністю погасити взяті на себе боргові зобов’язання. Натомість людина готова сприяти максимально ефективному погашенню боргів за рахунок тієї частини свого майна, яка підлягає реалізації за законом, задля найшвидшого відновлення своєї платоспроможності», — Руслан Бандуристий, арбітражний керуючий.

Зазначимо, що податковий борг українців через війну зріс на ₴16,8 мільярда.