Це у 10 разів більше, аніж за весь минулий рік. За час ведення активних бойових дій в Україні податковий борг зріс на 15% — на 16,8 млрд гривень.

Загальна сума заборгованостей по податках складає понад 124 млрд грн, розповідає Опендатабот.

Для порівняння, за весь 2021 рік податковий борг виріс лише на 1,7 млрд грн. Однією з причин такого стрімкого зростання може бути закриття даних про борги від моменту вторгнення РФ.

«Податкові борги не містять оборонної та стратегічно важливої інформації — тим більш, зважаючи на те, що загальну суму боргу продовжують публікувати. Натомість закриття даних Державною податковою службою не дає змоги свідомому бізнесу обирати контрагентів, які підтримують державу та сплачують податки.

Війна не закінчиться завтра, а ми маємо навчитися жити у нових реаліях та відкривати дані так, аби не послаблювати воєнний фронт та допомагати економічному», — Олексій Іванкін, керівник Опендатабот.

Війна виплинула на фінансовий стан українців, а тому протягом 2022 року кількість боргів українців зросла майже на 1.3 мільйони. Найбільше зростання заборгованостей зафіксоване серед штрафів за адміністративні правопорушення та ПДР, а також за «комуналку».