Майже чверть з них вже повернули кошти державі.

За інформацією Міністерства економіки, станом на початок вересня 2023 року більш ніж 4,7 млн українців, які втратили доходи під час війни, отримали кошти за програмою «єПідтримка». 60 тисяч з них отримали виплати помилково, а тому повинні повернути їх державі. Йдеться про одноразову грошову допомогу в розмірі 6,5 тис. гривень. Про це стало відомо з даних Опендатаботу.

«Загалом 60 тис. українців отримали по 6,5 тис. грн, не маючи на це підстав. При цьому, майже чверть таких отримувачів — 14,5 тис. «бюджетників» — вже повернули кошти до державного бюджету», – ідеться в повідомленні.

За даними Мінекономіки, усі ці громадяни є працівниками бюджетних установ та не повинні були отримувати цю допомогу, оскільки вони отримують зарплату з держбюджету. Повернуті грошові кошти повинні бути направлені на потреби національної безпеки та оборони.

Як українці отримали допомогу / Інфографіка: Опендатабот

Довідка 

Нагадаємо, держава почала виплачувати кошти за програмою «єПідтримка» ще в 2021 році — тоді розмір допомоги дорівнював 1 тис. гривень, а отримували її українці, які вакцинувалися від Covid-19. 

Від початку повномасштабного вторгнення цю програму було розповсюджено на мешканців низки регіонів, які через війну залишилися без роботи. При цьому, прийом звернень на отримання 6,5 тис. гривень завершився ще 31 березня 2022 року, після чого держава лише займалася виплатами за вже отриманим заявками.

Читати також:

  • На Харківщині майже п’ять тисяч людей отримали виплати за програмою єВідновлення – ХОВА.
  • Сума компенсацій за пошкоджене майно на Харківщині сягнула 426 мільйонів гривень.
  • Шахрайство. Виплати від держави кожному українцю у розмірі 4 780 гривень.