Нагородження письменника відбудеться 15 листопада у Стокгольмі.

Музикант та письменник Сергій Жадан став лауреатом премії Курта Тухольського за особливий внесок задля свободи слова. Його обрала переможцем шведська громадська організація «PEN».

«Один із найважливіших та найвиразніших голосів української літератури, який беззастережно зображує загарбницьку війну, якої зазнала його країна, водночас невтомно несучи літературу людям — тим самим даючи змогу мистецтву працювати задля кращого світу», — йдеться на сайті PEN. 

Президентка «Шведського PEN» Керстін Альмеґорд зазначає, що в умовах повномасштабного вторгнення Росії Жадан став голосом вільної України: «Його невтомна праця демонструє важливу роль, яку література може відігравати навіть у найжахливіших обставинах».

Церемонія нагородження відбудеться 15 листопада у Стокгольмі в День ув’язненого письменника (міжнародний день, призначений для підтримки письменників, які протистоять репресіям).

Що таке премія Курта Тухольського

Премія заснована в пам’ять про німецького журналіста та письменника Курта Тухольського чиї книги спалили на вогнищі, і який втік до Швеції у 1930 році. Це стипендія, яка  заснована Шведським PEN. Її присуджують з 1985 року письменнику чи письменниці, що зробили особливий внесок у свободу слова.

Читайте також

  • 1 жовтня в Харківському літературному музеї провели гаражний розпродаж речей Сергія Жадана. У програмі заходу були читання віршів, аукціон від Олександра Коулмена та виступи Івана Сеніна, гуртів «Папа Карло» й Fever band. Зібрані кошти пішли на потреби Збройних Сил України.