Придбати речі Жадана та зустріти своїх. Як минув гаражний розпродаж для потреб ЗСУ в Харкові — фото

Віка Маньковська - 01 Жовтня 2023 | 19:15

1 жовтня в Харківському літературному музеї провели гаражний розпродаж речей Сергія Жадана. У програмі заходу були читання віршів, аукціон від Олександра Коулмена та виступи Івана Сеніна, гуртів «Папа Карло» й Fever band. Зібрані кошти пішли на потреби Збройних Сил України.

«У мене накопичилась певна кількість футболок, джинсів, а також взуття, в яких я виступав. Зараз вони мені не дуже потрібні, тож я з радістю ними з вами поділюсь за невелику суму, яка піде на підтримку українського війська», — сказав Сергій Жадан у відео на сторінці в інстаграмі Харківського Літмузею.

Гаражний розпродаж як привід зустріти своїх

Гаражний розпродаж — це можливість зібрати кошти та залучити до благодійності людей, продаючи вживані речі. Цей розпродаж став не лише благодійним заходом, а й приводом зустріти своїх. Гості події надають власне визначення слову «свої»: для одних це Жадан, Сенін та Зіньківський як втілення харківської культури, для інших — друзі, з якими довго не бачишся через роботу та рутинні справи, а потім зустрічаєшся на вихідних послухати вірші й музику в подвір’ї літературного музею. Літмузей став місцем зустрічі спільноти, що формувалася роками, але після початку повномасштабного вторгнення розсипалася по світу. Зараз вона повертається в місто та поповнюється новими людьми.

«Сьогодні в одному заході поєдналися благодійний розпродаж для ЗСУ та концерт. Дуже цікаво спостерігати, як навколо однієї людини та однієї будівлі формується ціле ком’юніті», — зазначив Дмитро Клімов, працівник літературного музею.

Дмитро Клімов, працівник Харківського літературного музею / Фото: Іван Самойлов для Ґвара Медіа

Під навісом у дворі Літмузею грають музику, читають вірші та проводять аукціони, а неподалік збираються компанії, аби обговорити останні події. Тут же можна придбати випічку й каву від місцевої кав’ярні. Цей захід об’єднує людей різного віку й статі, але однієї мети та інтересів: допомога ЗСУ, любов до мистецтва і бажання зануритись в життя культурного Харкова.

«Я не йшла сюди з думкою, що хочу щось купити, скоріше хотіла побачити знайомі обличчя, послухати вірші й музику, відчути харківський культурний вайб. Сьогодні один з останніх теплих осінніх днів, коли можна почуватися як влітку й поміж своїх людей, зарядитися цією енергією, відпочити та задонейтити», — говорить гостя заходу Тетяна.

«Ми вирішили, що може вийти гарна вечірка, щоб люди зустрілись, поспілкувались, могли придбати футболки Жадана, яких накопичилось дуже багато, тим самим задонейтити ЗСУ. Музей не може бути осторонь допомоги нашим солдатам», — сказала директорка Літмузею Тетяна Пилипчук.

Благодійність для потреб Збройних Сил України

Для розпродажу Жадан надав 40 лотів, які гості могли придбати у дворі Харківського літературного музею. На кожному лоті Сергій залишив записки з фактами, які пов’язані з речами, та історіями їхнього походження.

Одним з лотів гаражного розпродажу став новий поетичний щоденник Сергія Жадана «Скрипниківка». Поет підписав книги усім охочим та зробив фотографії з гостями заходу.

Сергій Жадан роздавав автографи й фотографувався з гостями заходу / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа
На заході виступив харківський поет і музикант Іван Сенін / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа
На благодійному заході виступив гурт «Папа Карло» / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.