8 лютого 2024 року Залужний був звільнений з посади головнокомандувача ЗСУ. 

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 9 травня, підписав указ про призначення Валерія Залужного Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. Відповідний документ №316/2024 опублікований на сайті глави держави. 

У документі зазначено: «Призначити Залужного Валерія Федоровича Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії».

Попередньо Зеленський звільнив Залужного з військової служби за станом здоровʼя. Указ з’явився на сайті президента 8 травня.

Нагадаємо, 8 лютого 2024 року Залужний був звільнений з посади головнокомандувача ЗСУ. Замість нього на цю посаду був призначений Олександр Сирський. Тоді ж голова держави надав Залужному звання Героя України.

З липня 2020 року по 20 липня 2023 року посаду посла займав Вадим Пристайко. З липня 2023 року і по нині ця посада залишалася вакантною.

Що відомо про Валерія Залужного

Народився 8 липня 1973 у місті Новоград-Волинський Житомирської області. Після закінчення школи навчався в Одеському вищому об’єднаному командному училищі. Згодом, з 1997 року заступив на військову службу. Закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ, Національну Академію оборони України та магістеріум Національного університету «Острозька академія» спеціальність «Міжнародні відносини».

16 грудня 2023 року захистив дисертацію з права та здобув науковий ступінь доктора філософії. Захист дисертації на спеціальну тему відбувся в Національному університеті «Одеська юридична академія».

У 1997 році з відзнакою завершив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

У 2007 році призначений на посаду начальника штабу – першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області. 13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. У 2017 році став начальником штабу, першим заступником командувача військ Оперативного командування «Захід». Також був начальником Об’єднаного оперативного штабу та командувачем Оперативного командування «Північ».

27 липня 2021 року Залужного призначено новим головнокомандувачем Збройних сил України. 23 травня 2022 увійшов до списку 100 найвпливовіших людей 2022 за версією журналу Time.

Читайте також: