Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення всіх керівників обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

Про це він повідомив в указі №491/2023, яким введено в дію рішення засідання Ради нацбезпеки та оборони 11 серпня.

«Керувати системою мають люди, які точно знають, що таке війна і чому цинізм і хабарництво під час війни — це державна зрада», — тоді підсумував Зеленський.

Таким чином, Головнокомандувачеві Збройних Сил України рекомендували прийняти рішення щодо перебування на посадах керівників обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України, припинивши практику їх ротацій.

Натомість призначати за рекомендаціями командувачів (командирів) оперативно-тактичних угруповань, оперативно-стратегічних угруповань військ (сил) на посади керівників обласних ТЦК та СП осіб офіцерського складу, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, та за умови проходження ними перевірки Службою безпеки України.

Офіс Генпрокурора, НАЗК та ДБР протягом місяця мають вжити додаткових заходів з протидії вчиненню посадовими особами ТЦК та СП корупційних та інших кримінальних правопорушень.

Читайте також

Українським інфопростором знову поширюється новина, що в Україні примусово мобілізують близько 80% чоловіків. Такі повідомлення розповсюджують як ЗМІ, так і Telegram-канали. Чи розпочався новий етап «тотальної» мобілізації — читайте далі

Нового начальника військкомату призначили на Харківщині. Замість полковника Володимира Арапа Харківській територіальний центр комплектування та соціальної підтримки очолюватиме полковник Віктор Павлюк. 

Бронювання працівників від мобілізації: як це зробити ІТ-компаніям? У лютому 2023 року в Україні оновили порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. IT Ukraine Association розробила для компаній дорожню карту, як бронювати працівників.