Японець отримав державну відзнаку «Національна легенда України».

Президент України Володимир Зеленський вручив нагороду японському волонтеру Фумінорі Цучіко, який від початку повномасштабного вторгнення переїхав до Харкова та готує для людей безкоштовні обіди. Про це повідомив голова держави у своєму Телеграмі.

«Серед усього нашого народу дуже багато видатних людей. Велика вдячність цьогорічним лауреатам відзнаки «Національна легенда України». Кожного й кожну цінуємо, кожному й кожній вдячні», – написав Зеленський.

Довідка

Фумінорі Цучіко – 75-річний японський волонтер, який з початком великої війни спеціально приїхав в Україну аби допомагати тим, хто був вимушений жити в харківському метро, переховуючись від обстрілів. Разом з людьми певний час він жив у підземці – закуповував та роздавав продуктові набори та розважав дітей.

Після чого чоловік вирішив продати свій будинок в Японії та переїхати у Харків, на Салтівку. Тут, за допомогою благодійників з Японії та України, він відкрив волонтерське кафе, в якому і по сьогодні безплатно годує місцевих гарячими обідами.

«У Харкові мені подобається все. Тут дуже добрі люди. Я залишаюсь тут назавжди, бо хочу допомагати харків’янам. Слава Україні!» — каже чоловік.

Кафе під назвою FuMi Caffe розташоване у районі Салтівки, неподалік від станції метро «Героїв праці». Фумінорі орендує приміщення на місцевому ринку. У меню закладу є супи, борщ, каші, макарони, м’ясо, а також випічка: пиріжки, булочки, пампушки з часником і чай.

Читати також:

  • На «7му складі» у Харкові продають кукурудзу від фермерки з Довгенького, яка самостійно розмінувала власний город.
  • Харківський гурт «Курган & Agregat» та Тарас Чмут виконали пісню за 364 тисячі грн на ЗСУ.