26 вересня законопроєкт #9534, спрямований на відновлення системи електронного декларування, отримав підпис Голови Парламенту і був відправлений на останній підпис Президентові України.

Про це повідомляє нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Стан проходження законопроєкту / Скриншот з сайту: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42379

Детальніше

5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування для депутатів та чиновників, проте не ухвалила основну правку про негайне відкриття реєстрів. Таким чином лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік. Мова йде про відкриття електронних декларацій та законопроєкт №9534

6 вересня Олександр Ябчанка опублікував на сайті Президента України петицію з пропозицією накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала майже 84 тисячі підписів.

12 вересня Президент України Володимир Зеленський ветував закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

20 вересня Верховна Рада проголосувала за відкриття публічних е-декларацій.

22 вересня голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що реєстр електронних декларацій відкриють через 2 місяці: «У НАЗК є два місяці на те, щоб закрити доступ до декларацій спеціальних категорій суб’єктів – військових, полонених, тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях або працюють на території ведення бойових дій. Решта декларацій, зокрема депутатів, топчиновників, будуть відкриті», – прокоментувала депутатка.

Читайте також

78% опитаних українців вважають, що Володимир Зеленський відповідає за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Так результати дослідження оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.