Парламент конституційною більшістю схвалив вето Президента та виправив закон про відновлення е-декларування, повідомляє нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.

Голосування підтримав 341 народний депутат.

Голосування у Верховній Раді / Скриншот t.me/yzheleznyak

«Зміни передбачають одразу відкриття декларацій. Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Такі зміни за 2 тижні в ідеології», — зазначив Железняк.

Перелік нардепів по фракціях, які підтримали вето Президента / Скринжот t.me/yzheleznyak

Нардеп, який проголосував проти, це Дмитро Микиша від «Слуги Народу», повідомляє нардеп від «Європейської Соледарності» Олексій Гончаренко. Микиша родом із Мерефи Харківської області. Відповідно до інформації «Чесно», Микиша займався гречкосійством та був фігурантом антикорупційних журналістських розслідувань.

Довідка

5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування для депутатів та чиновників, проте не ухвалила основну правку про негайне відкриття реєстрів. Таким чином лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік. Мова йде про відкриття електронних декларацій та законопроєкт №9534

6 вересня Олександр Ябчанка опублікував на сайті Президента України петицію з пропозицією накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала майже 84 тисячі підписів.

12 вересня Президент України Володимир Зеленський ветував закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

Читайте також

78% опитаних українців вважають, що Володимир Зеленський відповідає за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Так результати дослідження оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.