Увесь світ з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає Україні протистояти агресії РФ. Проте російська пропаганда докладає зусиль, аби знецінити таку підтримку. Цього разу вони за допомогою маніпуляції надали підтримці Канади зовсім інший фокус. Детальніше — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

На проросійському ресурсі «Политнавигатор» з’явився допис про те, що прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо нібито пообіцяв Україні багато років війни. Матеріал на сайті та в Telegram-каналі «Политнавигатор» починається так:

«Прем’єр-міністр Канади обіцяє Україні багато років війни. Країни західного блоку можуть гарантувати Україні, що вестимуть війну проти Росії на її території ще багато років, заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо»

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

До того ж автори поста звертають увагу на час, що виділили обговоренню України у десятихвилинній промові прем’єр-міністра Канади.

«Цікаво, що зі свого десятихвилинного виступу Джастін Трюдо приділив питанню України лише дві хвилини. Решту промови він присвятив проблемам клімату, енергетики, світової інфляції тощо».

Аналіз

Багаторічна війна

Як доказ видання наводить відеоуривок із пресконференції після саміту НАТО, що відбулася 12 липня 2023 року. На ній політика питають про додаткові гарантії безпеки для України від Канади. Відповідь Трюдо звучить так:

«Одна із тез, яку ми продовжуємо спрямовувати безпосередньо Володимиру Путіну, полягає в тому, що Канада підтримуватиме Україну разом з іншими нашими союзниками стільки, скільки буде потрібно і впродовж того строку, який буде потрібен… Саме в цьому і полягають гарантії безпеки».

Зауважимо: не йдеться про те, що «країни західного блоку будуть вести багаторічну війну з Росією на території України». У промові канадського політика такого формулювання немає. Йшлося тільки про підтримку України стільки, скільки буде необхідно, зважаючи на обставини.

Час, приділений Україні у промові

Промова прем’єр-міністра Трюдо, не враховуючи часу на питання-відповіді, тривала трохи більше ніж вісім хвилин.

Півтори хвилини — це вступна частина. Після цього канадський прем’єр розповів про основні виклики, з якими стикається НАТО та увесь світ. Безпосередньо частина промови про Україну тривала 2 хв 20 с, ще трохи більше ніж 3 хвилини Трюдо розповідав про кліматичні виклики, сучасні технології тощо. І останні 2 хвилини були завершальними: Джастін Трюдо підбивав підсумки про важливість співробітництва в межах Альянсу. 

Зауважимо: впродовж виступу, окрім безпосередньо частини, присвяченої державі, Україна згадується тричі: спочатку голова канадського уряду розповідає про підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення. І у завершальній частині промови Джастін Трюдо двічі наголошує на важливості підтримки України з боку НАТО:

«Ми об’єднані у підтримці України та готові як ніколи захищатися й стримувати загрози миру, стабільності та процвітанню».  

Як бачимо, прем’єр-міністра Канади не можна звинуватити в недостатній увазі українському питанню. Автори статті маніпулюють двічі: спочатку приписують Джастіну Трюдо обіцянки вести «багаторічну війну» в Україні, а потім применшують увагу до війни в Україні у його промові. 

Висновок: маніпуляція

Читати ще

  • Дайджест. З Харкова вивезли дві брудних бомби, а На Львівщині сформували батальйон з жінок та літніх чоловіків. Фейкотня 7.08 -13.08;
  • Фейк. Charlie Hebdo висміяли вчинок Ольги Харлан;
  • Маніпуляція. МЗС України вимагає мобілізувати до лав ЗСУ росіян, що перебувають в ЄС.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Історія була створена в рамках проєкту «Локальні історії громад. Трансформація та стійкість: Харків» за підтримки Європейського фонду за демократію. Зміст публікації не виражає думку EED і є рішенням виключно його авторів, редакції Gwara Media.