Аби довести псевдопідтримку російських наративів у світі, пропагандисти постійно підробляють обкладинки іноземних видань. Цього разу фейкороби відреагували на резонансний вчинок української фехтувальниці Ольги Харлан, яка відмовилася потиснути руку російській спортсменці. Детальніше про нібито нову обкладинку французького сатиричного журналу читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

29 липня 2023 Telegram-канал «VOBLYA» опублікував обкладинку з нібито нового випуску журналу Charlie Hebdo, на якій зображена українська фехтувальниця Ольга Харлан, що розмахує шаблею. Суперниця в цей час намагається потиснути руку спортсменці. Публікація супроводжується таким текстом:

«”Справжня гордість своєї країни”, — так звучить заголовок на обкладинці французького сатиричного журналу Charlie Hebdo».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми з’ясували, що ця обкладинка — фейк. Випуск журналу під номером 1619, на якому нібито зображена Харлан, насправді має геть іншу обкладинку з міністром внутрішніх справ Франції Джеральдом Дарманіном.

Зліва — фейкова обкладинка, праворуч — справжня.

Також зазначимо, що обкладинка зі Світланою Харлан з’явилася в пропагандистських пабліках 29 липня. Хоча на самій фейковій обкладинці дата публікації — 2 серпня.

Справжній номер журналу Charlie Hebdo 1619 вийшов саме 2 серпня 2023 року.

До того ж заступник головного редактора видання Charlie Hebdo Жан Лу-Аденор 31 липня розмістив у своєму Twitter допис, що підтверджує фейковість обкладинки зі Світланою Харлан.

«Вочевидь видання Charlie Hebdo не має відношення до цієї обкладинки», — йдеться у дописі.

Висновок: Фейк

Над матеріалом працювали: Владислав Герасименко, Юліана Топольник

Читайте ще

  • Маніпуляція. МЗС України вимагає мобілізувати до лав ЗСУ росіян, що перебувають в ЄС;
  • Фейк. Турецький журнал Le Man висміює грузинських активістів;
  • Фейк. В Україні прибирають патріотичні гасла за вказівкою поляків.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!