Канада продаватиме 5-річні облігації з державною підтримкою, щоб зібрати гроші для України, ставши першою країною, яка зробить це.

Також країною кленового листа вводяться нові санкції проти 35 російських фізичних осіб, включаючи керівників «Газпрому», заявив прем’єр-міністр Канада Джастін Трюдо в п’ятницю. Про це повідомляє Reuters.

«Канадці тепер зможуть звернутися до великих банків, щоб придбати свої суверенні облігації, які будуть погашені через п’ять років з відсотками. Ці кошти підуть на підтримку Уряду України, щоб він міг і надалі підтримувати український народ», – сказав Трюдо на щорічних зборах Конгресу українців Канади у Вінніпезі.

Канада має одну з найбільших у світі українських діаспор за межами країн, що мають кордон з Україною, і громада лобіювала в Оттаві запровадження все більш жорстких санкцій проти Росії з моменту її вторгнення в Україну в лютому.

Президент України Володимир Зеленський подякував Трюдо у Twitter, заявивши, що облігація «дозволить кожному зробити свій внесок у нашу перемогу».

Надходження від цих п’ятирічних облігацій будуть спрямовані безпосередньо в Україну через рахунок, що адмініструється Міжнародним валютним фондом, і доповнять фінансову допомогу, надану урядом Канади Україні, розміром 2 млрд канадських доларів ($1,46 млрд) цього року.

Зазначимо, що Уряд Фінляндії також виділить зі свого бюджету на 2023 рік кошти на допомогу Україні.