Протягом року на Харківщині зареєстрували 14 кримінальних проваджень щодо 21 правопорушення у сфері діяльності ВЛК, з них 4 направлено до суду.

Так дані навів начальник слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов під час засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність».

За його словами правопорушення стосувалися як медпрацівників закладів охорони здоров’я, так і службовців територіальних центрів комплектування, військово-лікарських комісій та медико-соціальної експертизи.

Здебільшого порушення підпадають під дію статті 369–2 (зловживання впливом), 366 (службове підроблення), 358 (підроблення документів) КК України», розповів Сергій Болвінов.

За словами заступниці начальника ХОВА Олени Логвинової, наразі в Харківській області працює 42 військово-лікарські комісії. Уся діяльність медпрацівників, які ззалучені до проведення ВЛК, цифровізується та чітко фіксується. Будь-які порушення в системі роботи будуть виявлятися та передаватися до правоохоронних органів.

Читайте також

  • Раніше військовий Дмитро Олійник, який у 2022 році був пораненим під час оборони Харкова, отримав пораду від лікаря «відрізати ногу» для групи інвалідності. Військовий сказав, що голова комісії з насмішкою зауважила, що він міг би отримати не 3, а 2 групу інвалідності, якби йому ампутували травмовану ногу. При чому на своїй сторінці у фейсбук, Дмитро залишив пряму мову голови обласної МСЕК: «Так нащо ти залишав свою ногу? треба було, аби її відрізали, і була б 2 група».
  • Обшуки у міжрайонних МСЕК на Харківщині: поліція досліджує «справи з сумнівними діагнозами».
  • В Україні спростили процес проходження ВЛК: що змінилось.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!