Розроблено зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.

Відтепер в Україні пораненим військовим не потрібно особисто возити документи до військово-лікарняної комісії та витрачати час на черги, оскільки за новими змінами медзаклади  можуть обмінюватися документами з військовими частинами, ТЦК та службами соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Раніше військові навіть з важкими пораненнями могли годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб пройти військово-лікарську комісію. Наприклад, після рішення ВЛК потрібно було особисто возити документи про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя до військової частини», – ідеться в повідомленні.

Зараз документи щодо рішення ВЛК про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя медзаклад в електронному вигляді направить до військової частини, після чого військовослужбовець може одразу їхати до центру комплектування за місцем проживання або відпустки. Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до центру комплектування.

Через систему електронного документообігу відбуватиметься обмін довідками про обставини травми, постанова ВЛК про відпустку для лікування, непридатність до служби та інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.
Якщо військовослужбовцю відмовляють у наданні послуги або заклад, до якого звернулися, не має системи електронного документообігу, потрібно звернутись на гарячу лінію: 0 800 500 442.

Читати також:

  • В Україні суттєво скоротились терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ – Міноборони.
  • Термін проходження ВЛК зменшиться до чотирьох днів – МОЗ.
  • Відстрочка від мобілізації: питання до юриста.